fbpx
fizjoterapia i rehabilitacja

Fizjoterapia ortopedyczna

W nowoczesnej fizjoterapii kluczem do sukcesu jest całościowe podejście do pacjenta. Oznacza to, że patrzymy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość. Zestaw terapii koncentruje się na analizie współzależności, a nie na pojedynczym elemencie ciała. Podstawą do zastosowania odpowiednich technik jest wnikliwa diagnoza pacjenta. Składa się ona z wielu poziomów zaczerpniętych z różnych systemów terapeutycznych

Fizjoterapia kierowana jest do osób, które uległy kontuzji, złamaniu kości, skręceniu stawu oraz uszkodzeniu struktury mięśniowej. Ma za zadanie również przygotowywanie pacjenta do zabiegu operacyjnego co przyczyni się do szybszej regeneracji i zniwelowaniu powstawania nieprawidłowych wzorców ruchowych.

Rehabilitacja:

  • Po złamaniu kości
  • Rwa kulszowa
  • Po zabiegach chirurgicznych (zabiegi na łąkotkach, rekonstrukcja ACL, endoprotezoplastyka, zespolenia po złamaniach, odbarczanie ciasnoty podbarkowej itp.)
  • Urazach ( stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, złamania)
  • Jałowe martwice kości, kręgozmyk itp.

Dużą uwagę poświęcamy na szczegółową analizę problemu przywrócenie funkcji uszkodzonego narządu i powrotu do sprawności.

W naszej pracy terapeutycznej stosujemy elementy terapii manualnej z rożnych nurtów terapeutycznych terapię tkanek miękkich, terapie mięśniowo-powięziowe, neuromobilizacje oraz terapie neurofizjologiczne aby przywrócić Ci komfort życia.