fbpx
masaże orientalne

Dotyk Motyla

Dotyk Motyla – dodatek na zakończenie dowolnego zabiegu na życzenie klienta

Masaż Dotyk Motyla jest jedną z technik terapii Łagodnej Bio-Energetyki (Gentle Bio-Energetics) i został opracowany przez lekarkę dr Evę Reich, której ojciec Wilhelm Reich wprowadził metodę pracy z ciałem do zachodniego świata psychoterapii.

Masaż Dotyk Motyla to bardzo delikatny dotyk stosowany, aby rozpuścić zbroje emocjonalną, uzdrowić traumatyczne doświadczenia, uwolnić blokady i przywrócić przepływ energii.

Dotyk podczas masażu jest bardzo lekki i delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla a sam masaż wykonuje się poprzez ubranie lub bezpośrednio na skórze. Eva uważała, że zapisane w ciele traumatyczne wspomnienia można uwolnić bardzo delikatnym dotykiem. Im subtelniejszy dotyk, tym silniej działa.

Masaż Dotyk Motyla jest masażem uspokajającym jak i energetyzującym w zależności od energetycznych potrzeb osoby, która go otrzymuje. Jest wspaniałym sposobem na terapię dla dzieci i dorosłych pomagając w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami i innymi chorobami.

Pierwotnie masaż opracowany po to, aby pomagać w budowaniu więzi między rodzicami a dzieckiem, przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od poczęcia aż do śmierci.

Masaż można przyjmować codziennie lub raz w tygodniu. Masaż Dotyk Motyla trwa kilka minut dlatego może być wykonany jako dodatek do innego zabiegu. Jednym przeciwwskazaniem do masażu DM jest niezgoda osoby masowanej, dlatego zawsze pytam czy masz ochotę go doświadczyć i wykonujemy go na zakończenie sesji innego masażu lub przy spotkaniu relaksacyjnym.