fbpx
masaże orientalne

Tradycyjny masaż Balijski

Masaż od wieków stanowi nieodłączną część kultury indonezyjskiej, dbając o wewnętrzne i zewnętrzne zdrowie i urodę. Masaż w Indonezji ma za zadanie pomóc organizmowi wyeliminować choroby, odzyskać równowagę i zapewnić stałe zdrowie. Znaczny wpływ na tradycyjne indonezyjskie techniki uzdrawiania miała zarówno medycyna chińska jak i ajurwedyjska.

Masaż balijski podobnie jak inne masaże intensywnie oddziałuje na organizm i daje wiele pozytywnych efektów, wśród których najważniejsze to:

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego
  • złagodzenie skurczów
  • poprawa sprawności ruchowej
  • poprawa krążenia krwi
  • pobudzenie funkcjonowania układu limfatycznego
  • pobudzenie oczyszczania organizmu
  • poprawa funkcjonowania układu odpornościowego
  • złagodzenie dolegliwości bólowych
  • poprawa metabolizmu

Ze względu na działanie relaksujące masaż balijski może być stosowany w trakcie leczenia schorzeń, takich jak depresja oraz bezsenność. W takich przypadkach ten specyficzny typ masażu pozwala na zmniejszenie poczucia niepokoju oraz nerwowego napięcia.

Polecany jest także osobom cierpiącym na częste bóle głowy i migreny. Ten typ masażu wspomaga również leczenie chorób układu oddechowego, w tym dolegliwości związanych z astmą i alergiami. Wiele klientek zauważa zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych zmiesiączką i PMS.

Wielkim zainteresowaniem cieszy się wśród osób aktywnych fizycznie, sportowców gdyż wspiera regenerację mięśni. Osoby dużo  pracujące w pozycji siedzącej po masażu balijskim odczuwają dużą ulgę w dolegliwościach bólowych. Wynika to z faktu, iż jest to masaż bardzo intensywny, podczas którego dociera się do głębokich warstw mięśni stymulując ich pracę.

Masaż balijski w połączeniu z dobrej jakości kosmetykami i olejkami aromaretapeutycznymi tworzy pielęgnacyjny rytuał, który odżywia i nawilża całe ciało, twarz i włosy.

Płynne, głębokie i symetryczne ruchy sprawiają że masując ciało, masujemy także mózg i wpływamy na poprawę stanu emocjonalnego, koncentrację, jakość snu i regenerację całego organizmu.

Masaż ten zawiera w sobie wiele charakterystycznych ruchów, dołączając do tego pracę z oddechem, uważność na każdy ruch,  aromaterapię – tworzę holistyczny rytuał, który działa na poziomie fizycznym, energetycznym, psychiczno-emocjonalnym.

 

Przed masażem prowadzę rozmowę, poznaję Twój aktualny stan zdrowia, poznaję potrzeby, dobieram olejki. Po masażu masz chwilę na relaksację przy aromatycznej herbacie. Dlatego zarezerwuj dla siebie trochę więcej czasu.