Yin i Nidra joga

terapia przez ciało

Yin i Nidra joga

Yin joga jest bardzo powolną i łagodną formą pracy. Polega na utrzymaniu pozornie prostej pozycji przez długi czas (3 – 20 min.). A także na doświadczaniu emocji, które mają przestrzeń i czas, aby się pojawić. Zakorzeniona w filozofii taoizmu, łączy motywy medycyny chińskiej (np.praca na meridianach) z klasyczną hatha yogą, medytacją i uważnością.

Yin joga jest praktyką odpuszczania kontroli nad ciałem. Z czasem też odpuszczeniem nadmiernej kontroli nad życiem. To stan, w którym poddajemy się napływającym uczuciom, myślom, wglądom. Gdy kontrolujemy, nasze ciało się napina. Powięź gromadzi stres i ściska nasze mięśnie. Czujemy, że mamy mało przestrzeni w ciele. Nie chodzi o to, aby rozciągać się poprzez napinanie ciała i skupiać się na tym, jak wykonana jest asana. Ale o to, aby poddać się grawitacji. W ten sposób puszczają napięcia, otwierają się stawy, powięź rozluźnia się. W rozluźnionym ciele dosłownie tworzy się przestrzeń.

Yin joga poprawia mobilność i zakres ruchu w stawach, ułatwia utrzymanie stabilności i zabezpiecza stawy przed kontuzjami. Praktyka jest dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Doskonale uzupełnia dynamiczne formy jogi oraz pomaga rozluźnić spięte ciało.

Sesja kończy JOGA NIDRA czyli jogowym snem. Stan relaksu uzyskany w czasie sesji jogi nidry zapewnia:

  • Rozluźnienie napięcia mięśniowego
  • Zrównoważony nastrój i dobre samopoczucie psychiczne
  • Zrelaksowaną pracę narządów wewnętrznych
  • Osiągnięcie optymalnego poziomu energii