fbpx
terapia wisceralna

Terapia wisceralna z elementami odruchów trzewnych

Terapia ma za zadanie regulować naturalne zdolności organizmu poprzez prace na narządach wewnętrznych.  Opracowuje się wszystkie narządy jamy brzusznej od zwieracza Oddiego, czyli wrót dla wejścia w obieg narządów wewnętrznych, po narządy rodne i pęcherz moczowy. Cała terapia wisceralna opiera się na normalizacji funkcji każdego narządu w określonej kolejności.

Terapia całego brzucha może trwać od 40 min do około 2h (potrzebny jest czas do odruchowego rozluźnienia), tak by było to jak najbardziej efektywne. Uzupełnieniem dalszym terapii są bańki chińskie ogniowe na cały brzuch.

Korzyści

  • działanie przeciwbólowe
  • działanie antystresowe
  • poprawa krążenia krwi

Wspomaganie akupunkturą

Może być uzupełniona o aplikację igłową zgodnie z przebiegiem regulatorów w medycynie chińskiej. Regulatory te służą do ogólnego zresetowania układów narządów, co wpływa na lepszy efekt pracy na jamie brzusznej. Możliwe jest wystąpienie po terapii na brzuchu tak zwanych warstw, które pokazują punkty bolesne na przebiegu meridianowym danego narządu. Dzięki aplikacji akupunktowej na konkretną warstwę można je bardzo szybko wyciszyć i w ten sposób zintegrować proces leczenia. Bardzo często nie jest to potrzebne, gdyż praca na brzuchu po jednym bądź kilku razach może przynieść zadawalające efekty.

Wspomaganie elektroakupunkturą

Całość zabiegów można jeszcze rozszerzyć o elektroakupunktorę, czyli aplikacje akupunkturowe na brzuchu umieszczane w kilku miejscach i podłączeniu każdej do aparatu, który poprzez stymulację działa podobnie jak terapia manualna na trzewiach.

Po terapii

Po terapii potrzebna jest dalsza profilaktyka, by utrzymać zdrowie w całym organizmie. Zabiegami takimi będzie zmiana sposobu odżywiania, oddychanie i przystosowanie do niskich temperatur poprzez specjalną praktykę, która może przynieść dużo korzyści, jeśli będzie stosowana systematycznie. Dzięki temu obniży się poziom stresu oraz prawidłowo będą funkcjonowały narządy i ich układy oraz zniknie ryzyko wystąpienia bólu w mięśniach, czy stawach.