fbpx

Terapie naturalne

Czym jest Naturopatia / Naturoterapia

Naturoterapia – holistyczne podejście do pacjenta, to człowiek jako całość – nie wykluczając aspektów emocjonalnych i psychologicznych. Aby możliwe było wyeliminowanie konkretnych schorzeń, niezbędne jest dojście do ich źródła poprzez przeanalizowanie wszystkich możliwych czynników, także tych pośrednich, pozornie niezwiązanych.

Naturoterapia to szczególny rodzaj i zakres, technik i terapii polegającej głównie na użyciu środków naturalnych oraz metod oddziaływania fizycznego w celu podniesienia sprawności organizmu i uaktywnienia jego mechanizmów regeneracyjnych.

Całość działań ukierunkowana jest na profilaktykę, prawidłowe odżywianie i zachowanie zdrowia. Należy pamiętać że medycyna naturalna i konwencjonalna świetnie się uzupełniają!

Terapie naturalne to nie tylko zioła, suplementy, nalewki, to również podejście holistyczne do człowieka, które bierze pod uwagę nie tylko dolegliwości czy jednostkę chorobową jakie nam dokuczają ale również stan fizyczny i psychiczny.

Naturalne wspomaganie organizmu to nie leczenie, a mobilizacja organizmu w celu przywrócenia równowagi (homeostazy) na wielu poziomach.
Zdrowy i prawidłowo funkcjonujący organizm jest pełen sił witalnych (łac. vis vitalis). Ma wysoką odporność, prawidłowo zachodzące procesy przemiany materii i potrafi odtruwać organizm z nagromadzonych toksyn. A Siła życiowa jest cechą naszego zasobu fizyczno-psychicznego, która ma za zadanie prowadzić nas przez naszą codzienność.

icon-decor-1

Odnowa i rewitalizacja

icon-decor-2

Odzyskanie sił witalnych

icon-decor-3

Równowaga psychiczna

Takie holistyczne spojrzenie opiera się na poznaniu i zrozumieniu prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka jako całości dzięki temu wpływamy na samodzielną odnowę, rewitalizację, powrót do zdrowia a przede wszystkim odzyskanie sił witalnych i równowagi psychicznej, dzięki której możemy na nowo cieszyć się życiem, tryskać energią.

Kim jest Naturopata / Naturoterapeuta

Stosuje naturalne metody terapii i wspomagania zdrowia np. takie jak: ziołolecznictwo, dietoterapia, akupresura, akupunktura, pinoterapia, igłoterapia w połączeniu ze zdobyczami współczesnej nauki i medycyny

Zawód Naturopaty, Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. nr 82 poz. 537 z 27 kwietnia 2010r) został wpisany do klasyfikacji zawodów pod nazwą Naturopata (kod zawodu 323009)