fbpx

Zgodnie z definicja WHO :

„Zdrowie jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a jednostki lub grupy muszą mieć możliwość określania i realizowania swoich dążeń, zaspokajania potrzeb, a także zmiany środowiska bądź radzenia sobie z nim. Dlatego zdrowie jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia. Zdrowie jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne oraz możliwości fizyczne, a nie tylko brakiem-obiektywnie istniejącej-choroby, czy niepełnosprawności.”

Dlatego nieustannie poszukujemy takich rozwiązań terapeutycznych które poprawiają jakość życia, które bazują nie tylko na eliminowaniu symptomów ale na znalezieniu ich przyczyn. Terapią przez ciało oraz zmianami jakie w nim zaistnieją wiąże się również zmiana na poziomie psychicznym, a ponieważ nasze ciało jest mądrzejsze niż nasz racjonalny umysł to pokaże nam swoją historie osobowość i stan emocjonalny. Dzięki  pracy z ciałem odbywa się proces wewnętrznej integracji i uzdrowienia.

Ciało odzwierciedla zatrzymane procesy psychologiczne, zatem poprzez pracę z ciałem istnieje możliwość rozwoju wrażliwości czuciowej, odbudowania odczytywania symptomów jakie nam daje ciało oraz włączenia ciała w obszar świadomości. To z kolei prowadzi do wewnętrznej integracji i poszerzenia możliwości samoregulacji, czyli zaspokajania potrzeb i utrzymania równowagi w ciągle zmieniających się warunkach.

Dlatego nasze działania wspomagają  procesy leczenia lub je integrują przy współpracy z innymi specjalistami: 

  • Lekarzami
  • Fizjoterapeutami
  • Trenerami personalnymi 
  • Terapeutami pracy z ciałem  
  • Dietetykami
  • Psychoterapeutami 

I innymi którzy cenią sobie holistyczny model leczenia 

zobacz

Jak to działa ?

Umów się na 1 wizytę

Opowiedz o swoim problemie i wspólnie

znajdziemy odpowiednią dla Ciebie terapie

i metodę pracy.

Chcesz indywidualnego podejścia?

Szerokiego spojrzenia na Twój problem?

To miejsce jest idealne dla Ciebie !

Potrzebujesz regularnych zajęć

pracy z ciałem indywidualnych

lub w 2/3 osobowych grupach.

Zapisz się na zajęcia.