Better Life
Często zadawane pytania
Przed wizytą
Co zabrać ze sobą?
- Swój ręcznik (oczywiście jesteśmy przygotowani jak go zabraknie)
- Wygodne i komfortowe ubranie które sprawi, że będziesz czuł się swobodnie – ułatwi to zarówno diagnostykę jak i terapię
- Dokumentacje i zalecenia lekarskie (jeśli posiadasz) – i tak wykonujemy badanie funkcjonalne
Ile trwa wizyta?
Zarezerwuj sobie czas. To czas tylko dla Ciebie i twojego zdrowia. Pośpiech nie jest wskazany. Nasze terapie trwają od 45-90 min.
Jak się przygotować?
Przemyśl dokładnie swoje dolegliwości. Nie krępuj się. Jeśli jest jakiś problem w Twoim ciele, choćby wstydliwy to nie ukrywaj tego, możesz się zdziwić jak np. częste zapalenie pęcherza ma związek z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Przemyśl historię swoich urazów/ życiowych zdarzeń. Czasami jest tak, że skręcenie kostki, które wydarzyło się 10 lat wstecz ma wpływ na Twój aktualny ból lub napięcie w ciele.
Po wizycie
Czy mogę się czuć gorzej po terapii ?
Zdarza się że po terapii pacjent może czuć obolałość w miejscu terapii, może wystąpić obrzęk i zasinienie. Mogą pojawić się objawy grypopodobne (podwyższona temperatura, bóle mięśniowe, częstsze wizyty w toalecie). A po 2/3 dniach wszystko ustępuje.
Czy to normalne?
Tak. Celem terapeutycznym w niektórych metodach jest wytworzenie miejscowego stanu zapalnego – celowanego oraz poprawa pogorszonego stanu i przywrócenie fizjologicznego ślizgu w zmienionej chorobowo tkance, a to wiąże się często z mechanicznym usuwaniem restrykcji tkankowych. Po przeprowadzonej terapii zaczyna się reakcja zapalna która osiąga szczyt po 12 godzinach i kończy się po 48-72 godzinach. Dlatego może wystąpić obolałość, ogólne zmęczenie, podwyższona temperatura (objawy grypopodobne), czasem nasilenie objawów. Po 96 godzinach rezultat leczenia staje się najbardziej widoczny. Stan zapalny jest częścią leczenia i nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych po przebytej terapii.
Jak do tego dochodzi ?
W wyniku powtarzających się przeciążeń statycznych i dynamicznych, urazów czy stanów zapalnych dochodzi do densyfikacji powięzi w konkretnych obszarach. Densyfikacja polega na zwiększaniu gęstości substancji międzykomórkowej i zmianie orientacji włókien kolagenowych z ewentualnym wzrostem ich liczby. Zdensyfikowane punkty nie spełniają właściwie swojej roli koordynacyjnej, w związku z czym powięź nie jest w stanie prawidłowo wydłużać się i dostosowywać do napięć pochodzących z włókien mięśniowych przebiegających pod nią.
- Efektem jest pojawienie się bólu, ograniczenia ruchomości czy spadek siły mięśniowej.
- Możliwe wystąpienie kolejnych dysfunkcji i kompensacji
A dzięki zewnętrznej interwencji proces leczenia może się znacznie przyspieszyć a przemiany na poziomie komórkowym i celowany stan zapalny jest pożądanym efektem terapeutycznym !