fbpx
masaże orientalne

Shanti

Shanti – masaż orientalno-terapeutyczny twarzy i głowy

Masaż ten to autorska kompozycja technik, która zawiera w sobie całe moje masażowedoświadczenie z ostatnich 9 lat pracy z ciałem. Łączę techniki terapeutyczne z relaksacyjno-orientalnymi ruchami zaczerpniętymi z masaży z różnych stron świata (chociaż najwięcej to metod z zabiegów ajurwedyjskich, masażu balijskiego i akupresury), które pomagają w dolegliwościach bólowych, rozluźnianiu napiętego ciała, przywracaniu wewnętrznej równowagi.

Shanti oznacza w sanskrycie POKÓJ, spokój, ukojenie, odpoczynek, a nawet stan oświecenia. Wyobraź sobie co można przeżyć masując tylko i aż twarz .

Ponadto masażem twarzy łagodzimy napięcia, opóźniamy procesy starzenia, podnosimy skórę twarzy. Poprawiamy jakość skóry – dotleniamy ją, dzięki czemu nabiera ona witalności, koloru, znikają worki pod oczami. Praca w okolicy karku i łopatek pozwala usunąć wieledokuczliwych napięć oraz poczuć lekkość w całym ciele.

W tym zabiegu dotykiem pracuję z obszarem:

  • twarzy
  • głowy szyi
  • dekoltu
  • kończyn górnych i dłoni
  • górnej części pleców
  • dodatek masaż Dotyk Motyla

 

Działanie masażu Shanti

  • pielęgnacyjne: praca na wysokiej jakości olejkach i kosmetykach sprawia, że skóra staje się nawilżona, odżywiona i pełna blasku, a ajurwedyjskie oleje ziołowe korzystnie wpływająna stan skóry głowy i kondycję włosów
  • relaksacyjne: kojące, płynne ruchy odprężają całe Twoje ciało, a umysł przechodzi w stan głębokiej relaksacji
  • terapeutyczny: odpowiednie techniki terapii manualnej połączone z aromaterapią wspierają w walce z napięciowymi bólami głowy, migrenami, problemami ze snem, stresem iobniżonym samopoczuciem

Masażem działamy w znaczącym stopniu na poziomie emocjonalnym, psychicznym i duchowym. Zabieg przynosi poczucie spokoju, jedności ciała i ducha.

 

Wskazania:
bóle głowy i migreny, napięcia w ciele, przemęczenie, stres, bezsenność, złe samopoczucie, fizyczne/psychiczne przeciążenie organizmu, poprawa kondycji skóry i włosów, chęć zadbania o swój spokój, harmonię i dobrostan.

 

Przeciwwskazania:
wysokie ciśnienie, nowotwór, zmiany trądzikowe, opryszczka, różnego rodzaju stany zapalne skóry, guzki w okolicy twarzy i szyi, rany lub uszkodzenia na twarzy, powiększone węzłychłonne, infekcja jamy ustnej lub gardła, stan po usunięciu zęba, nowotwór, wykonane wostatnim czasie zabiegi medycyny estetycznej, gorączka.